VIDEO | Bombă pe Allianz Arena! Bayern, îngenuncheată de Dusseldorf, după ce a condus cu 3-1! Hat-trick Lukebakio

Bundesliga

Meci absolut nebun jucat în etapa 12 din Bundesliga între Bayern Munchen şi Fortuna Dusseldorf, echipe aflate la poli opuşi ai clasamentului.

S-a terminat 3-3 după ce bavarezii au condus cu 2-0 şi 3-1 şi păreau la un moment dat scăpaţi în învingători.

Sule a deschis scorul în minutul 17, iar Muller a făcut 2-0 trei minute mai târziu, iar meciul părea deja închis. Dodi Lukebakio a redus din handicap chiar înainte de pauză, iar oaspeţii au început să spere.

Bayern s-a distanţat însă din nou în minutul 58, când Muller a realizat dubla şi meciul părea din nou "închis". Finalul a fost însă incendiar, iar Dodi Lukebakio a fost eroul oaspeţilor. A realizat mai întâi dubla, în minutul 78, după care şi-a completat hat-trick-ul, la chiar ultima fază a meciului.

Afla mai multe despre: bayernfortuna dusseldorfegalbundesligaetapa 12