VIDEO Borussia Dortmund, CE SPECTACOL! Bundesliga a oferit meciul zilei şi o răsturnare incredibilă de scor

Bundesliga

Spectacol total la Telekom Sport. Borussia Dortmund a revenit de la 0-3 în partida cu Paderborn. Reus a marcat golul egalizator, dar Borussia rămâne în afara locurilor de Liga Campionilor

Cei 80.000 de oameni veniţi pe stadionul Borussiei Dortmund au avut parte de o primă repriză de coşmar în faţa codaşei Paderborn. La pauză s-a intrat cu un incredibil 0-3.

Mamba a reuşit o dublă, iar Holtmann a definitivat măcelul la poarta lui Burki. Borussia a revenit în joc imediat după reluare. Sancho a înscris elegant din careu.

Finalul a fost incendiar. Witsel a punctat pentru 2-3. În prelungiri, Reus a marcat golul egalizator, dar Borussia rămâne în afara locurilor de Liga Campionilor, iar miercuri joacă un meci infernal, pe Camp Nou cu Barcelona, în direct la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: borussia dortmundbundesliga