VIDEO | Brazilienii şi-au arătat colţii. Japonia - Brazilia 1-3. Marcelo a marcat un gol superbgalerie foto

Brazilia s-a impus cu 3-1 în faţa Japoniei, înt-un meci disputat pe Stade Pierre-Mauroy, din Lille. Brazilienii au avut o primă repriză excelentă, cu multe faze animate de creativitate.

Scorul a fost deschis de Neymar, din penalty, în minutul 10. Apoi, Marcelo a făcut 2-0 cu un şut superb, din 20 de metri. Japonezii puteau reduce din diferenţă prin Yoshida, însă şutul acestuia din lovitură liberă a lovit vinclul.

Până la urmă, tot brazilienii au marcat, prin Gabriel Jesus, care a fost la capătul unei faze frumos desenate de brazilieni. Golul de onoare a fost marcat de japonezi în minutul 63, prin Makino, care a înscris cu o lovitură de cap.

Japonia - Brazilia 1-3 (Makino 63 / Neymar 10, Marcelo 18, Jesus 36)

Min 63 - GOOOL Japonia! Makino înscrie cu o lovitură de cap

Min. 46 A început repriza a doua

Min. 45+2 S-a terminat prima parte.

Min. 36 - GOOOL Brazilia. Gabriel Jesus trimite în poartă o centrare pe jos, în 6 metri

Min. 31 - Yoshida a fost aproape să reducă din diferenţă cu un gol super: şut din lovitură liberă, mingea s-a dus peste zid, dar a lovit vinclul

Min 18 - Goool Brazilia! Marcelo face 2-0, cu un şut senzaţional, cu piciorul drept

Min 17 - A doua lovitură de pedeapsă pentru Brazilia! Neymar execută slab şi portarul japonez apără

Min 10 - Neymar deschide scorul din penalty

Brazilia a câştigat la pas preliminariile din America de Sud, iar acum se pregăteşte pentru turneul final din Rusia. Primul amical este cu Japonia, la Lille. Selecao vine cu constelaţia sa de vedete, care s-au grupat pe găşti. Două dintre cele mai în formă echipe din Europa dau împreună opt jucători la naţională.

Manchester City îi are pe Ederson, pe Danilo, pe Fernandinho şi pe Gabriel Jesus. PSG răspunde tot cu patru: Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos şi Neymar.

Afla mai multe despre: livevideojaponiabrazilia