VIDEO | Bronz mondial obţinut în ultima secundă. Karabatic a fost eroul francezilor în meciul cu Germania

CM Handbal

Franţa a câştigat medalia de bronz la mondialul de handbal masculin, 26-25, cu un gol marcat de Karabatic în ultima secundă.

Germania a condus la pauză în finala mică a Mondialului de handbal masculin, 13-9. A fost în frunte şi în startul reprizei a doua, dar campioana mondială en-titre a recuperat, a trecut chiar la conducere şi până la final s-a mers cap la cap, doar cu Franţa în avantaj de câte un gol. În ultimele clipe, scorul era egal, 25-25 dar Karabatic a înscris în ultima secundă şi adus in extremis o medalie pentru Franţa la această ediţie a campionatelor lumii. S-a încheiat 26-25, cu un gol validat cu ajutorul arbitrajului video. Franţa a câştogat pentru a patra oară medalia de bronz la Campionatul Mondial.

Afla mai multe despre: handbalfrantagermaniakarabatic