Experiențe împreună.

VIDEO Bundesliga surprizelor! Gladbach e lider după 9 etape. Surpriză pe podium! Rezumatele zilei AICI

Bundesliga

Borussia Monchengladbach este liderul la zi din Germania. În direct la Telekom Sport, Gladbach a făcut spectacol cu Eintracht.

Patru goluri au marcat gazdele în poarta lui Eintracht. La pauză formaţia gazdă a condus cu scorul de 2-0 după reuşitele lui Thuram şi Wendt. La reluare, oaspeţii au punctat prin Costa, dar Elvedi a înscris pentru 3-1. Hinteregger a redus din handicap în minutul 79, dar spectacolul a fost închis de Zakaria în minutul 85.

Moenchladbach e lider în Germania cu 19 puncte după 9 meciuri. Bayern este a doua clasată, iar Freiburg ocupă în mod surprinzător locul 3 cu 17 puncte. Wolfbsurg (0-0 cu Augsburg acasă) rămâne singura neînvinsă.

Koln, Augsburg şi Paderborn sunt ultimele trei clasate în Germania.