VIDEO | „Câinii” au pus „Leii” pe fugă! Dinamo trece pe primul loc în Grupa D a Ligii Campionilor la handbal masculin

Handbal

Dinamo a controlat în totalitate meciul cu Ademar şi a obţinut o victorie extrem de importantă, scor 35-30. În tur, spaniolii au câştigat la trei goluri.

Ademar a condus o singură dată în meci, chiar când a deschis scorul. Dinamoviştii au întors însă imediat rezultatul şi nu au mai cedat conducerea până la final. La pauză a fost 18-15 pentru Dinamo. „Alb-roşii” au fost în permanenţă în avantaj şi în partea secundă. Cea mai mare diferenţă a fost de şase goluri în favoarea câinilor. După această victorie, Dinamo e liderul grupei, cu zece puncte şi va juca următoarea partida cu Elverum, pe 18 noiembrie.

La finalul partidei, handbaliştii lui Dinamo au sărbătorit victoria alături de fani:

LIVE | Dinamo - Ademar Leon 35-30

FINAL 35-30 (18-15)

TIME-OUT cerut de Constantin Ştefan

Eliminare în tabăra lui Ademar Leon, 33-28

TIME-OUT cerut de Dinamo

Mousavi, eliminat pentru două minute. Constantin Ştefan le face semn dinamoviştilor să calmeze jocul, 31-25

TIME-OUT cerut de Ademar Leon

Super „torpilă” expediată de Şandru, 25-20

Şase goluri avans pentru Dinamo. 24-18

TIME-OUT cerut de antrenorul lui Ademar Leon

Două minute de eliminare în tabăra lui Ademar Leon. Descat marchează din lovitură de la şapte metri, 21-15

Gol superb marcat de Bannour

Start în repriza secundă! Dinamo are prima minge.

PAUZĂ (18-15)

Gol din poartă în poartă încasat de Dinamo, 13-12

Ademar se apropie la doar două goluri, 13-11. Eliminare de două minute în tabăra lui Dinamo

Dinamo pentru prima oară la patru goluri distanţă de Ademar Leon, 9-5

Dinamo se distanţează la trei goluri, 8-5

TIME-OUT cerut de antenorul lui Ademar Leon

Defensiva lui Dinamo a început să stea mai bine în teren, spaniolii ajung tot mai greu la poarta lui Missaoui

3-2 Dinamo, pentru prima oară în avantaj în minutul cinci.

Ademar marchează primul gol al partidei la al doilea atac.

A început partida! Ademar Leon a avut lovitura de start.

Ademar Leon nu reprezintă o necunoscută pentru echipa din Capitală. Cele două formaţii s-au mai întâlnit şi în sezonul trecut al Champions League, în aceeaşi fază a competiţie. Atunci echipa din Spania s-a impus atât în tur, cât şi în retur.

În partida tur din acest sezon, Ademar a câştigat pe teren propriu, cu 31-28. Spaniolii ocupă prima poziţie în clasamentul Grupei D, cu nouă puncte.