VIDEO | Candidat la Premiul Puskas! Un jucător de la Cremonese a înscris din propria jumătate. Ce a făcut Vasile Mogoş

Cremonese, echipa lui Vasile Mogoş, a câştigat în Serie B, în deplasare, iar al doilea gol e demn de Premiul Puskas.

Michele Castagnetti (30 de ani) a reuşit să înscrie din propria jumătate golul de 2-0 al meciului cu Frosinone. Anterior, Parigini a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 13.

Vasile Mogoş a fost rezervă şi a intrat pe teren în minutul 81. După ce fundaşul a debutat la echipa naţională în mandatul lui Cosmin Contra, el a fost inclus şi de Mirel Rădoi pe lista preliminară a stranierilor în vederea meciului cu Islanda.

În urma acestui rezultat, Cremonese este pe locul 17 în Serie B, cu 30 de puncte.

Afla mai multe despre: vasile mogoscremonese