VIDEO | Cavani a marcat un gol fantastic aseară! Execuţie de senzaţie reuşită de atacantul lui PSGgalerie foto

PSG

PSG a câştigat cu 3-1 partida jucată pe teren propriu împotriva lui Caen, Edinson Cavani deschizând scorul în minutul 21 cu o execuţia fantastică, devenită deja virală pe internet.

Celelalte două goluri ale parizienilor au fost înscrise de Mbappe şi Berchirche, în timp ce pentru oaspeţi a punctat Santini, din penalty, în minutul 90.

VIDEO AICI

A fost o etapă lipsită de surprize în Ligue 1. Lyon, Monaco şi Marseille au câştigat la rândul lor, iar Nantes îşi continuă sezonul de excepţie, bifând o nouă victorie fără gol primit, 1-0 la Amiens.

PSG este lider la final de tur, cu 50 de puncte, urmată de Monaco şi Lyon, fiecare cu câte 41 de puncte. Patru cluburi puternice se află în zona retrogradării în acest moment: Bordeaux, Saint Etienne, Toulouse şi Lille.

Afla mai multe despre: edinson cavaniligue 1frantapsgcaen