VIDEO | Ce a putut face Dawa înainte ca Farul să egaleze! Fundaşul n-a fost în stare să gestioneze corect o fază clasică, iar Tudor Băluţă a marcat după

Farul Constanța

Joyskim Dawa (27 de ani) este vinovat la cornerul în urma căruia Farul Constanţa a egalat, în meciul de la Ovidiu. Fundaşul central n-a putut proteja mingea din faţa lui Andrei Borza (17 ani) şi le-a dat faza gazdelor.

Joyskim Dawa a produs faza din care Farul Constanţa a egalat cu FCSB, la 2-2

Elias Charalambous a trimis cuplul clasic de fundaşi central, Tamm - Dawa, dar camerunezul poate fi considerat vinovat la faza prin care calculele titlului Superligii s-au schimbat, din nou.

FCSB a condus cu 2-0 în deplasare, dar Farul a revenit în meci prin Mateus, care a redus din diferenţă înainte de pauză.

Apoi, Dawa le-a făcut cadou mingea celor de la Farul. În minutul 58, fundaşul central a încercat să protejeze mingea în faţa lui Borza, pe linia de fund.

Deşi a părut că are situaţia sub control, Dawa a atins-o şi a trimis-o în cornerul din care Tudor Băluţă a restabilit egalitatea.