VIDEO | Ce făcea Bogdan Andone în timp ce Gabi Tamaş se pregătea să dea gol pentru Astra. Antrenorul, surprins de camerele TV

Astra Giurgiu

Bogdan Andone (44 de ani) n-a avut curaj să se uite la penalty-ul din care Gabi Tamaş (36 de ani) a adus victoria Astrei împotriva Botoşaniului, 1-0 pe teren propriu.

Gabi Tamaş a transformat un penalty obţinut de Denis Alibec, în minutul 65, şi a adus victoria Astrei în partida din play-off cu FC Botoşani. Bogdan Andone n-a avut puterea să privească execuţia lui Tamaş. S-a întors cu spatele la teren şi nu s-a uitat până când spectatorii şi cei de pe bancă, de lângă el, s-au bucurat.

După gol, Andone a mulţumit Divinităţii şi şi-a făcut mai multe cruci.

Astra - FC Botoşani 1-0, în play-off-ul Ligii 1

Formaţia Astra Giurgiu a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa FC Botoşani, într-un meci contând pentru etapa a doua a play-off-ului Ligii I.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Gabriel Tamaş, în minutul 64, care a transformat o lovitură de pedeapsă, acordată după un fault al lui Patache asupra lui Alibec.

Astra Giurgiu: Lazar - Graovac, Tamaş, Dima, Radunovic - Baicu (Ioniţă '28), Seto, Crepulja, Răduţ - Alibec (Begue '90+1), Fatai (Simion '79). Antrenor: Bogdan Andone

FC Botoşani: Hankic - Haruţ, Chindriş, Şeroni (Patache '55), Ţigănaşu - Papa, Rodrigues - Ashkovski (Alexandru '80), Florescu, Keyta - Ofosu. Antrenor: Marius Croitoru

Cartonaşe galbene: Fatai '66, Alibec '76, Begue '90+2 / Chindriş '73

Meciul a fost arbitrat de Ionuţ Coza, ajutat de asistenţii Mircea Mihail Grigoriu şi Marius Nicoară.

Arbitru de rezervă a fost Cătălin Buşi, iar observatori Dan Victor Berbecaru şi Paul Cazan.

Afla mai multe despre: bogdan andonevideopenalty