VIDEO | Ce i-a trecut prin cap? Gafă incredibilă făcută de Toşca în campionatul Spaniei

Alin Toşca a avut o eroare decisivă în meciul dintre Betis şi Girona, terminat 2-2, cu două goluri marcate în prelungiri. Fundaşul român a gafat la faza din care oaspeţii au deschis scorul, în minutul 45+1.

Toşca a fost din nou titular pentru Betis, în meciul jucat acasă cu Girona. Însă eroarea făcută de internaţionalul român probabil că-i va aduce un loc pe bancă în meciul următor. În prelungirile primei reprize, Toşca a vrut să respingă spectaculos o centrare în careu. A dat însă pe lângă minge, din postura de ultim apărător, Portu a rămas singur cu portarul şi a deschis scorul. Fundaşul de 25 de ani a fost aspru criticat pentru această fază.

Până la urmă, Betis a reuşit să egaleze, dar abia în minutul 85, prin Guardado. Finalul de meci a fost însă incredibil. Portu a mai marcat o dată pentru Girona, în minutul 90+4, dar Betis nu s-a lăsat şi a scos un punct prin golul înscris de Tello, în minutul 90+5.

Afla mai multe despre: alin toscaprimerabetisgirona