VIDEO | Ce imagini! Fotbaliştii lui Bayern Munchen au făcut spectacol pe teren, Neymar nu s-a putut abţine. Ce a făcut brazilianul lui PSG pe teren

Ultimul fluier al finalei Champions League, dintre PSG şi Bayern Munchen, a pornit bucuria în tabăra campioanei Germaniei. De cealaltă parte, cel mai afectat a fost Neymar.

VIDEO | PSG - Bayern Munchen 0-1 (K. Coman 59)

Formaţia Bayern Munchen a învins, duminică, la Lisabona, echipa Paris Saint-Germain, scor 1-0, şi a câştigat Liga Campionilor pentru a şasea oară în istoria sa

Golul bavarezilor a fost marcat de Kingsley Coman, în minutul 59. Ambele echipe au avut ocazii mari de-a lungul primei reprize, PSG prin Neymar, iar Bayern Munchen a avut o bară prin Lewandowski. Meciul este arbitrat de italianul Daniele Orsato, iar rezervă a fost Ovidiu Haţegan.

La final, câteva imagini impresionante au fost surpinse de camere. În timp ce toţi colegii săi se bucurau, Alaba se afla lângă Neymar, care plângea în hohote. De altfel, brazilianul a primit mai multe încurajări.

Afla mai multe despre: neymarpsgbayern munchen