VIDEO | Ce rachetă! Leo Messi, gol fabulos cu piciorul drept, din afara careului! Portarul, simplu spectator

FC Barcelona

Leo Messi (33 de ani) a reuşit să marcheze un supergol pentru Barcelona într-un amical disputat de formaţia lui Ronald Koeman contra Gironei, rivala din Catalonia, pe stadionul "Johan Cruyff".

Argentinianul a început titular în meciul contra Gironei, o partidă de pregătire disputată la baza Barcelonei, şi s-a făcut remarcat de două ori. Prima dată, printr-o pasă geniu pentru Trincao, la faza în care protughezul l-a servit excelent pe Coutinho, care a marcat primul gol al partidei.

Apoi, Messi a şi marcat un gol spectaculos, cu dreptul, din marginea careului, în minutul 45. Argentinianul a făcut a întors un adversar din fentă, făcându-se că trage cu stângul, şi a tras imparabil cu dreptul. Mingea a zguduit bara porţii şi a intrat apoi în plasă. Portarul a fost simplu spectator. Messi a punctat şi în repriza a doua, în minutul 51, dar de data aceasta şutul său a fost uşor deviat în poartă.

În primul meci amical, Barcelon a învins Nastic de Tarragona cu 3-1, tot pe stadionul "Johan Cruyff".

Afla mai multe despre: leo messigolvideobarcelona girona