VIDEO | Cea mai mare ratare din 2018! A scăpat singur cu poarta goală, dar şi-a exasperat colegii! Ce a putut să facă în minutul 90+9

Campionate

Derby-ul oraşului Melbourne s-a încheiat cu o ratare absolut incredibilă! Oamenii de la City căutau cu disperare egalarea în prelungiri, dar cei care puteau să ”arunce prosopul” au fost oaspeţii.

Melbourne Victory a câştigat cu 2-1 derby-ul de pe terenul lui Melbourne City, dar rezultatul a căzut în plan secund, după o ratare absolut incredibilă în minutul 90+9.

Gazdele de la City s-au dus şi cu portarul în atac la ultima fază, dar goalkeeperul a pierdut mingea şi Victory a avut şansa să marcheze şi golul al treilea. N-a fost însă aşa! Scăpat singur cu poarta goală, James Troisi şi-a bătut efectiv joc de cea mai simplă execuţie din carieră.

Afla mai multe despre: australiatroisimelbourne citymelbourne victory