VIDEO | Cel mai calm executant de penaltyuri din istorie? A egalat în minutul 89 cu o execuţie neobişnuită

Fotbalistul lui Charlton, Lyle Taylor, a fost autorul celei mai tari faze din etapa a treia a Championship. Atacantul din Montserrat a marcat pentru echipa sa în remiza din deplasare cu Barnsley, scor 2-2.

După ce a câştigat în primele două etape din noul sezon de Championship, nou-promovata Charlton a evitat in extremis înfrângerea în faţa celor de la Barnsley, echipă care a fost aproape de al doilea succes în acest debut de campionat. Nu a fost de acord Lyle Taylor care în penultimul minut a transformat penaltyul care i-a adus un punct formaţiei sale.

Dacă alţi fotbalişti încearcă tot felul de scheme înainte de a lovi mingea de la punctul cu var, fotbalistul de 29 de ani s-a îndreptat cu mult calm spre balon şi l-a executat pe goalkeeperul advers. Taylor are un palmares bogat în fotbalul britanic. Charlton este a 10-a echipă din fotbalul profesionist la care evoluează vârful ce a jucat şi la două cluburi scoţiene.

Afla mai multe despre: charltonlyle taylorpenaltychampionship