VIDEO | Cel mai stupid gol văzut pe terenul de fotbal. Portarul şi-a luat o pauză în timp ce echipa adversă era pe contraatac :)

Portarul lui Duisburg, Mark Flekken, în vârstă de 24 de ani, a comis o greşeală incredibilă în succesul obţinut în faţa lui Inglostadt, scor 2-1, în etapa a 24 din Swaite Bundesliga.

Flekken s-a întors cu spatele la joc, mingea fiind în jumătatea adversă de teren, şi s-a îndreptat agale să-şi ia prosopul. Era minutul 18, iar scorul era de 1-0 pentru formaţia sa. În acel moment, oaspeţii au iniţiat un contraatac rapid. Fundaşul Gerrit Nauber (25 de ani) a trimis mingea spre Mark, dar acesta nu se afla în poartă :).

Afla mai multe despre: gol stupidgermaniamark flekken