VIDEO | Cele mai rapide galbene din istorie! Un arbitru din Spania i-a arătat cartonaşul aceluiaşi jucător de două ori în mai puţin de o secundă

La Liga

Arbitrul Pablo Gonzalez i-a surprins pe toţi cei prezenţi la meciul Getafe - Celta Vigo cu maniera sa de a-l elimina pe Maxi Gomez, de la oaspeţi

Era minutul 36 al meciului, iar Getafe primise un penalty. Maxi Gomez, dar şi alţi coehipieri, au protestat şi au ieşit târziu din propriu careu. După ce a părut că îl înjură pe arbitru, atacantul uruguayan a primit rapid două cartonaşe galbene şi a fost eliminat.

Condusă cu 1-0 din minutul 2, Getafe a revenit şi s-a impus cu 3-1. În urma acestui rezultat, echipa madrilenă va rămâne pe poziţia a cincea în La Liga şi după această etapă.

Afla mai multe despre: eliminare