VIDEO | Celtic - Rangers 1-1. Pace în derby-ul Old Firm! Ianis Hagi a jucat până în minutul 65

Celtic - Rangers, derby-ul Old Firm, s-a terminat la egalitate 1-1, în etapa a 32-a din campionatul Scoţiei. Elyounoussi şi Morelos au înscris. Ianis Hagi a fost titular, dar a ieşit de pe teren în minutul 65.

LIVE VIDEO | Celtic - Rangers 1-1 (Elyounoussi 23 / Morelos 38) | Look Sport+

Celtic: Bain - Kenny, Welsh, Ajer, Laxalt - Turnbull, Brown, McGregor - Christie - Elyounoussi, Edouard

Rangers: McGregor - Balogun, Goldson, Helander, Barisic - Kamara, Davis, Aribo - Hagi, Morelos, Kent

Min. 65 - Ianis Hagi e schimbat cu Arfield!

Min. 38 - GOL RANGERS! Morelos a adus egalarea pentru echipa lui Gerrard şi Ianis Hagi!

Min. 23  - GOL CELTIC! Elyounoussi deschide scorul pentru Celtic!

Deja campioană, Rangers merge pe terenul lui Celtic pentru derby-ul Old Firm, ultimul din acest sezon al campionatului Scoţiei. Meciul direct le găseşte pe cele două mari rivale la distanţă de 20 de puncte una de alta, cu Rangers detaşată pe primul loc şi cu titlul în buzunar. Celtic e pe locul doi, cu 69 de puncte.

Ianis Hagi a revenit în primul 11, după ce în meciul de Europa League n-a fost folosit de Gerrard, a cărui echipă are patru victorii la rând în ultimele cinci meciuri.

Rangers e în avantaj când vine vorba despre întâlnirile directe cu Celtic, dacă le luăm în calcul doar pe ultimele cinci. Echipa de pe Ibrox Park are trei victorii la rând, iar Celtic două.

Afla mai multe despre: celticrangersianis hagiscotia