VIDEO | CFR Cluj a făcut spectacol în primul amical al verii! Trupa lui Şumudică, victorie la scor

CFR Cluj

Marius Şumudică a debutat cu o victorie categorică pe banca celor de la CFR Cluj. A fost un 4-0 pe terenul unei echipe austriece de liga a patra.

CFR Cluj şi-a început cantonamentul din Austria cu o victorie clară în faţa localnicilor de la FC Wels, din liga a treia. Campionii României au înscris de două ori pe repriză. În prima parte au făcut-o veteranii: Cestor a deschis scorul după un corner.

Deac a înscris golul partidei, după ce vişinii s-au distrat cu defensiva gazdelor. Repriza a doua i-a aparţinut puştiului Petrila, care a reuşit o dublă pentru CFR. A fost un debut cu succes pentru Marius Şumudică pe banca ardelenilor, însă următorul adversar este de alt nivel: campioana Bulgariei, Ludogoreţ, pe care CFR o înfruntă într-un amical programat sâmbătă, tot în Austria.

Afla mai multe despre: cfr clujamicalwelsaustriavictorie