VIDEO | CFR Cluj - Gaz Metan 2-1. Condusă la pauză, campioana României a întors scorul şi s-a impus în partida cu medieşenii

CFR Cluj a întors scorul cu Gaz Metan şi a obţinut a treia victorie consecutivă în campionat. Ardelenii rămân pe primul loc, cu un avans de 9 puncte faţă de următoarele clasate.

Gaz Metan a lovit repede: Yuri a deschis scorul în Gruia, în primele minute de joc. Petrila a fost cel mai periculos om al CFR-ului, dar în prima repriză nu a marcat.

A reuşit însă imediat după pauză, când a restabilit egalitatea. Tânărul mijlocaş a contribuit decisiv şi la golul de 2-1, marcat de Deac.

Este a treia victorie consecutivă în campionat pentru CFR, care rămâne lider, cu un avans de nouă puncte faţă de FCSB, FC Botoşani şi FC Voluntari.

CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş 2-1
Au marcat: Petrila '46, Deac '59 / Yuri '12

• CFR Cluj: Bălgrădean - Manea, Bouhenna, Burcă, Camora - Culio, Bordeianu, Deac - Chipciu, Debeljuh, Petrila
    Rezerve: Hindrich, Fl. Ştefan, Graovac, Boateng, Sigurjonsson, Păun, Gîdea, Omrani, Alibec
  • Gaz Metan: Vâlceanu - De Moura, Yuri, Horj, Trif - Alceus, Francisco Junior - Horşia, Deaconu, Chamed - Morar
    Rezerve: Buzbuchi, Velisar, Steau, I. Filip, Lixandru, D. Iancu, Grădinaru, Irobiso, Sarr

Min. 59 - GOOOOOOL CFR Cluj! Deac o aduce pe campioana României în avantaj. Petrila a pasat decisiv

Min. 46 - GOOOOOOL CFR Cluj! Petrila egalează pentru campioana României, după o greşeală uriaşă a lui De Moura

Min. 12 - GOOOOOOL Gaz Metan! Yuri a deschis scorul pentru medieşeni, după o centrare perfectă a lui Deaconu

Min. 1 - A început partida.

Echipele probabile:

CFR CLUJ: 34. Bălgrădean - 4. Cr. Manea, 3. Burcă, 92. Cestor, 45. Camora - 19. Culio, 37. Bordeianu, 7. Păun - 10. Deac, 22. Debeljuh, 27. Petrila

REZERVE: 23. Cristiano, 6. Graovac, 9. Omrani, 13. D. Ciobotariu, 21. A. Boateng, 29. Bouhenna, 75. Gâdea, 77. Alibec, 96. Fl. Ştefan

ABSENŢI: Susici, Sigurjonsson (accidentaţi)

ANTRENOR: Dan Petrescu

GAZ METAN MEDIAŞ: 1. Vâlceanu - 2. Moura, 25. Matricardi, 3. Yuri, 7. Trif - 92. Alceus, 10. Deaconu, 8. Francisco - 22. Horşia, 9. Irobiso, 23. Grădinaru

REZERVE: 31. Buzbuchi, 4. I. Filip, 6. Lixandru, 33. Horj, 34. D. Iancu, 69. Chamed, 71. Morar, 77. Sarr, 98. Velisar

ANTRENOR: Ilie Poenaru

Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu” (Cluj-Napoca)

Clujenii pornesc favoriţi în această dispută. CFR este liderul clasamentului, cu 27 de puncte. Au un avans important faţă de ocupanta locului secund, FCSB, cu 21 de puncte.

Gaz Metan Mediaş şi-a schimbat recent antrenorul şi promite o faţă nouă. Ilie Poenaru a semnat cu Gazul, echipa de pe locul 14 în clasament, cu doar 8 puncte.

Afla mai multe despre: cfr clujgaz metan mediasliga 1