VIDEO | Chiajna - Hermannstadt 2-2. Tot spectacolul s-a consumat în prima repriză

A fost spectacol la Chiajna între Concordia şi Hermannstadt. Cele două echipe au înscris patru goluri în primele 20 de minute.

Oaspeţii au deschis scorul prin Tsoumou. Congolezul a ajuns la cota 5 în acest sezon. Avantajul echipei lui Miriuţă a fost dublat de Jazvic. Ilfovenii au avut nevoie de doar două minute că să revină. Mai întâi, Gorobsov la învins pe Niga cu un şut spectaculos. A urmat apoi o acţiune de toată frumseţe a Chiajnei, finalizată de Bawab. După ce a restabilit egalitatea, iordanianul a fost aproape să marcheze golul campionatului.

Concordia - Hermannstadt s-a terminat însă 2-2 şi cele două echipe rămân în continuare în lupta la retrogradare.

VIDEO | Concordia Chiajna - FC Hermannstadt 2-2 (Gorobsov '16, Bawab '18 /  Tsoumou '4, Jazvic '12)

ECHIPELE DE START

Chiajna: Râmniceanu - J. Meira, Marc, Cadamuro - Grădinaru, Ropotan, Gorobsov, N. Fota - Bawab, Moussa, Alexe; Rezerve: Caparco, Bărboianu, Koutroubis, Albu, A. Radu, P. Ivanovici, Iloki

Hermannstadt: Niga - Măţel, I. Stoica, Mijuskovic, C. Pârvulescu, Tătar - P. Petrescu, Serediuc, Offenbacher - Tsoumou, Jazvic; Rezerve: Căbuz, S. Popovici, Blănaru, L. Dumitriu, Antonov, Pamfile

FINAL

Min. 78 - Ocazie importantă pentru Chiajna! Bawab, la un pas de un gol spectaculos din ”foarfecă”

Min. 46 - Start în repriza secundă!

PAUZĂ

Min 18 - GOOOOOOOOOL Chiajna! Bawab restabileşte egalitatea pe tabelă după o fază excepţională

Min. 16 - GOOOOOOOOOL Chiajna! Gorobsov reduce din diferenţă, cu un şut spectaculos din marginea careului de 16 metri

Min. 12 - GOOOOOOOOOL Hermannstadt! Sibienii se distanţează pe tabelă prin golul marcat de Jazvic

Min. 4 - GOOOOOOOOOL Hermannstadt! Oaspeţii deschid rapid sporul pe terenul ilfovenilor.

Min. 1 - A început partida!

Luni, pe terenul sintetic de la Chiajna, se joacă un derby pentru retogradare, mai exact pentru evitarea ei. Chiar dacă FC Hermannstadt are o diferenţă care la prima vedere poate părea mare faţă de ultimul loc, situaţia se poate schimba oricând în play-out.

Chiajna nu a pierdut primul meci, terminând la egalitate etapa trecută, 0-0, cu FC Botoşani, dar cu toate acestea a căzut pe ultimul cu 10 puncte. Hermannstadt are 16 puncte, tot atâtea cu câte a intrat în play-out. Sibienii, antrenaţi de Vasile Miriuţă, au pierdut, 0-2, cu Gaz Metan Mediaş.

Afla mai multe despre: concordia chiajnafc hermannstadtplay-out