VIDEO | Chindia a solicitat lovitură de la 11 metri în meciul cu Poli Iaşi. Balonul s-a oprit în braţul lui Mihalache

Poli Iaşi a învins-o pe Chindia Târgovişte, scor 1-0, duminică, într-o partidă contând pentru etapa a 13-a din play-out-ul Ligii 1. Unicul gol al partidei a fost marcat de argentinianul Passaglia, în minutul 48, din lovitură de la 11 metri. În urma acestei înfrângeri, Chindia a retrogradat matematic în Liga a 2-a.

În minutul 61 al partidei, la o fază în care apărătorii moldoveni au bâlbâit mingea în careu, aceasta a ajuns la Ivancic, care a preluat şi a tras cu sete, însă balonul s-a oprit în braţul drept al lui Mihalache, care are o modalitate stranie de a se apăra, cu mâinile deloc pe lângă corp.

Centralul partidei, George Găman, nu a văzut bine faza sau a considerat că distanţa dintre cei doi actori ai fazei a fost prea mică.

Poate alta ar fi fost soarta partidei dacă formaţia din Târgovişte ar fi primit lovitură de la 11 metri