VIDEO Chindia Târgovişte - UTA Arad 1-1. Oaspeţii au dat lovitura în ultimele minute ale jocului

Chindia Târgovişte a terminat la egalitate, 1-1 cu UTA. Oaspeţii au reuşit să egaleze în ultimele minute, prin Erico da Silva

Formaţia Chindia Târgovişte a remizat, sâmbătă, la Buftea, scor 1-1, cu echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXIII-a a Ligii I.

LIVE VIDEO / CHINDIA TÂRGOVIŞTE - UTA ARAD 1-1 (Popa 30 / Erico 92)

Echipe probabile:
Chindia: Aioani – Căpuşă, Piţian, Iacob, Kocic – Diaz, Dulca, Raţă. Dumitraşcu – D. Popa, D. Florea
Rezerve: Moldovan, Atanase, Yameogo, Mitrea, Berisha, Şerban, Ioniţă, Martac, Fomba
Antrenor: Emil Săndoi

UTA: Iacob – Melinte, Erico, Benga, Shilakov – Antal, Roşu, Isac, Rusu – Roger, Ad. Petre
Rezerve: Balauru, Fl. Ilie, Albu, Teşcan Miculescu, Hora, Rus, Buhăcianu, Peteleu
Antrenor: Alin Pînzaru

Arbitru: Sorin Costreie / A1: Sebastian Gheorghe / A2: Marius Cristian Marchidanu / Observator: Nicolae Marodin
Stadion: Buftea

Min 92: GOOOL UTA! Erico da Silva dă lovitura pe final de meci
Min 65: OCAZIE URIAŞĂ UTA ARAD! Oaspeţii sunt aproape să egaleze. Aioani salvează situaţia

Min 45+1: Pauză la Buftea!

Min 30: GOOOOOOOOOOOOL Popa! Atacantul deschide scorul. Este al 6-lea gol marcat de vârful Chindiei

Min 14:OCAZIE URIAŞĂ! Florea îi pasează lui Dumitraşcu care are o ratare de zile mari!

Min 12: Dulca trage din întoarcere, dar mingea trece puţin pe lânga lui Iacob

Min 1. A început partida dela Buftea!

Ambele echipe sunt aproape de locurile de play-off şi au acest obiectiv. Chindia este pe locul 7 în clasament, cu 28 de puncte. Dâmboviţenii vin după trei înfrângeri consecutive. UTA are tot 28 de puncte şi în ultima etapă a obţinut doar un egal, pe teren propriu, cu FC Hermannstadt, scor 1-1.

DECLARAŢII ÎNAINTE DE MECI:

Chindia e o echipă interesantă, are altă faţă decât anul trecut, când s-a salvat în extremis de la retrogradare. E preocupată de joc, cu o medie de vârstă scăzută, au jucători tineri, preocupaţi să joace. Primul unsprezece este păstrat cam acelaşi, exceptând – bineînţeles – problemele ce pot apărea, suspendări sau Covid. Arată bine de foarte multe ori, precum a fost la Cluj, acolo unde meritau să scoată un punct. Chindia e surpriza plăcută a turului, acum – e drept – au trei înfrângeri consecutive”, a declarat Alin Pânzaru, antrenorul secund a lui UTA.
Vom avea un joc dificil, cu o formaţie aflată la egalitate de puncte cu noi în clasament. Suntem încrezători în forţele proprii şi sperăm ca după succesul din Cupa României, de la Constanţa, să câştigăm trei puncte foarte importante. O victorie ne-ar ajuta în lupta noastră pentru un loc cât mai bun la finalul primei părţi a campionatului”, a declarat Paul Iacob, fundaşul formaţiei Chindia Târgovişte.

Afla mai multe despre: chindia târgovişte