VIDEO | Chiricheş a fost martor la ratarea anului. Execuţie RUŞINOASĂ a lui Gagliardini în meciul cu Sassuolo

Serie A

Meciul dintre Inter şi Sassuolo a adus ratarea anului în fotbalul mondial. La scorul de 2-1, mijlocaşul gazdelor, Gagliardini, a fost protagonistul unei gafe monumentale.

Sassuolo a reuşit să deschidă scorul în deplasarea de la Inter, însă echipa pregătită de Antonio Conte a reuşit să revină şi să preia conducerea.

În minutul 63, Gagliardini a avut şansa de a face 3-1, însă a ratat dintr-o poziţie incredibilă, iar Sassuolo a profitat, 18 minute mai târziu, şi a egalat prin Berardi. Până la urmă, meciul s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

Afla mai multe despre: inter