VIDEO | Cine îl mai opreşte? Vlad Morar a marcat din nou în Grecia, iar echipa sa a câştigat

Fotbalistul echipei Panetolikos, Vlad Morar, a înscris un gol în meciul câştigat, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Apollon Smyrnis, în etapa a XIII-a a campionatului Greciei.

Morar a marcat în minutul 25. Jucătorul român a fost titular şi a rămas pe teren până în minutul 60. Atacantul român a ajuns la şase reuşite în acest sezon, cu care se clasează pe locul 5 în clasamentul marcatorilor.

Celălalt gol al gazdelor a fost înscris de Willyan, în minutul 3. Pentru Apollon Smyrnis a marcat Thomas ’48.

Panetolikos ocupă locul opt în clasament, cu 18 puncte, iar Apollon Smyrnis este pr ultima poziţie, cu doar două puncte. Lider este echipa lui Răzvan Lucescu şi Alin Toşca, PAOK Salonic, cu 35 de puncte.

Afla mai multe despre: vlad morarvideogolpanetholikos