VIDEO | Ciocnirea titanilor la propriu. Vezi cum s-au dat cap în cap doi rugbişti şi trei eseuri frumoase din Ţara Galilor - Scoţia!

Rugby

O întâlnire între două echipe din Six Nations nu poate fi niciodată de pregătire. Scoţienii au mers în Ţara Galilor pentru meciul test cu obiectivul clar să îşi ia revanşa după înfrângerea netă din primăvară, din turneul celor şase naţiuni.

Galezii nu le-au dat nici o şansă. North a marcat un eseu în prima repriză pentru dragoni. La pauză s-a intrat cu 14-10, după ce scoţienii au reuşit şi ei să culce balonul în terenul de ţintă advers. În repriza a doua doar galezii au făcut puncte. Un eseu al lui Davies, transformat de Halfpenny şi scorul final a fost Ţara Galilor - Scoţia 21-10.

Cel mai tensionat moment a venit chiar înainte de pauză, când doi rugbişti s-au dat cap în cap şi au avut nevoie de intervenţia medicilor. Până la urmă, cei doi şi-au revenit şi au putut continua partida.

Afla mai multe despre: tara galilorscotiarugby