VIDEO | Clasic pentru Simeone! Atletico Madrid câştigă la limită meciul cu Levante. Griezmann, din nou decisiv

La Liga

Atletico Madrid a câştigat cu 1-0 meciul cu Levante şi s-a apropiat la trei puncte de Barcelona. Liderul din Spania are însă un meci mai puţin.

După o primă repriză în care Atletico a marcat, dar golul a fost anulat de VAR, gazdele au reuşit până la urmă să modifice tabela în partea a doua.

Griezmann, declarat jucătorul lunii decembrie, a transformat o lovitură de pedeapsă primită în minutul 57. Chiar dacă au fost ocazii mari de ambele părţi, scorul final a rămas 1-0.

VIDEO | ATLETICO MADRID - LEVANTE 1-0 (Griezmann 57)

Atletico Madrid a reuşit doar o remiză în derby-ul cu Sevilla, scor 1-1, şi a rămas la cinci puncte în spatele liderului Barcelona. Acum, Griezmann şi compania au şansa de a reduce handicapul faţă de gruparea blaugrana în jocul cu Levante.

Oaspeţii sunt pe poziţia a 11-a, cu 23 de puncte strânse în primele 18 runde, şi n-au mai reuşit să câştige de patru etape în campionat.

Afla mai multe despre: griezmannatletico madridlevante