VIDEO | Claudiu Keşeru, gol superb din lovitură liberă cu Bayer Leverkusen. Revenire de senzaţie a germanilor de la 0-2

Atacantul echipei Ludogoreţ Razgrad, Claudiu Keşeru, a marcat un gol din lovitură liberă în meciul pierdut, joi seară, pe teren propriu, contra echipei germane Bayer Leverkusen, cu scorul de 3-2 (1-2), în prima etapă a Grupei A din Europa League.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul opt al meciului care poate fi urmărit în direct la Telekom Sport 3. Keşeru a executat perfect o lovitură liberă de la aproximativ 25 de metri, iar goalkeeper-ul finlandez al oaspeţilor, Lukas Hradecky, nu a reuşit să respingă mingea, deşi a atins-o. A fost cel de-al şaptelea gol înscris de Keşeru, în acest sezon, la a 17-a apariţie în toate competiţiile.

În minutul 31, Marcelinho a dus scorul la 2-0 pentru gazde, dar germanii au revenit şi s-au impus prin golurile înscrise de Havertz (38, 69) şi Thelin (63).

Afla mai multe despre: keserugolludogoret