VIDEO | Claudiu Keşeru hattrick pentru Ludogorets în Europa League. Prima reuşită a fost senzaţională!

Claudiu Keşeru a marcat trei goluri în partida Ludogorets - ŢSKA Moscova

Ruşii au deschis scorul în Bulgaria prin Diveev, dar în patru minute, bulgarii au întors meciul. Wanderson a punctat în minutul 48, iar Lukoki a punctat pentru 2-1 în minutul 50.

În minutul 52, Claudiu Keşeru a reuşit un super gol, asemănător cu cel marcat de Arjen Robben pentru Bayern Munchen în partida cu Manchester United în 2010. Tot el a marcat pentru 4-1 şi 5-1, ultimul gol din penalty.

Fix acum 5, Claudiu Keşeru marca cel mai rapid hattrick din Europa League, în tricoul FCSB-ului, contra danezilor de la Aalborg.

Mai ai câteva secunde? Vezi şi postările de pe Instagram Telekom Sport!

Afla mai multe despre: keşeru