VIDEO | Clipe de groază la meciul lui Juventus! Higuain a fost făcut KO. Campioana, doar egal la Lecce

Serie A

Au fost momente de panică în finalul partidei de pe Stadio Via del Mare, dintre Lecce şi Juventus. Gonzalo Higuain, atacantul argentinian al lui Juventus, a fost făcut KO şi a avut nevoia de intervenţia medicilor.

În minutul 85 al meciului, la scorul de 1-1, Gabriel, portarul brazilian al lui Lecce, a avut o intervenţie în care l-a lovit şi pe Gonzalo Higuain. Atacantul de la "bătrâna doamnă" a fost lovit atât de puternic încât s-a prăbuşit pe teren şi nu s-a ridicat timp de mai multe minute. El a avut nevoie de intervenţia medicilor, care l-au bandajat serios.

Ca urmare a acestui incident, meciul a fost prelungit cu şapte minute, însă Juventus nu a reuşit să înscrie golul victoriei. Chiar Higuain a avut ultima ocazie a meciului. Aşadar, Juventus a înregistrat al doilea egal în acest sezon şi poate pierde primul loc, dacă Inter o învinge pe Parma.

Romario Benzar a stat toată durata meciului pe banca de rezerve.

Afla mai multe despre: higuainjuventusbenzar