VIDEO | Clipe de panică la Giurgiu. Billel Omrani s-a prăbuşit pe teren şi a fost transportat de urgenţă la spital

Fotbal intern

Atacantul echipei CFR Cluj, Billel Omrani, a fost transportat de urgenţă la spital, după ce s-a accidentat la cap în meciul cu Astra Giurgiu, din semifinalele Cupei României.

În minutul 86, atacantul francez s-a ciocnit cu Erico da Silva şi a rămas întins pe gazon, dar s-a ridicat după mai puţin de un minut şi a dat semne că poate continua. Omrani a rămas pe teren până în minutul 90, atunci când s-a prăbuşit pe teren. Medicii au intervenit rapid şi i-au acordat îngrijiri medicale francezului, după care i-au aplicat un guler cervical şi l-au transportat de urgenţă la spital.

Formaţia Astra Giurgiu s-a calificat în finala Cupei României, în urma remizei, scor 2-2, cu echipa CFR Cluj, din manşa secundă a semifinalelor competiţiei. Astra a câştigat în tur, scor 3-1.

Miercuri, pentru Astra au marcat Butean '34 şi Alibec '37 (penalti), în timp ce pentru CFR au punctat Costache '42 şi '66.

În minutul 65, Deac a ratat o lovitură de la 11 metri.

Afla mai multe despre: omrani