VIDEO | Club Brugge - AS Monaco a fost meciul care a oferit ratările serii. Sylla şi Openda au irosit ocazii monumentale

Partida de pe Jan Breydel a opus codaşele grupei A, Club Brugge şi AS Monaco. Cele două formaţii au oferit un mec deschis, cu ocazii importante la ambele părţi.

S-a terminat 1-1, după golurile marcate de Sylla şi Wesley. Fiecare dintre cele două formaţii au ratat însă ocazii monumentale.

În minutul 38, Moussa Sylla de la Monaco a ratat incredibil, cu poarta goală, după o acţiune pe care iniţial o gândise excelent. Pe final, în prelungiri, belgianul Openda nu a reuşit să introducă mingea în poartă dintr-o poziţie extrem de favorabilă.

Monaco şi Brugge au câte un punct în grupă şi şanse mici să meargă mai departe. Cele două formaţii se vor duela din nou în meci direct peste două săptămâni.

Afla mai multe despre: bruggeas monacouefa champions league