VIDEO | Concluzia e simplă în ceea ce-o priveşte pe FC Viitorul: ”Am încheiat anul foarte prost”

Formaţia FC Viitorul a fost învinsă, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), de echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I, ultima din acest an.

„Dominăm meciurile, dar nu reuşim să ne mobilizăm şi să marcăm. S-au apărat bine, dar părerea mea e ca dacă ştii ce să faci într-un atac poziţional trebuie să poţi marca.

Am încheiat anul foarte prost. Cred că această problemă pe faza de atac ne-a adus înfrângerile”, a spus Achim la finalul partidei.

Întrebat ce le-a spus Hagi la pauză, Achim a răspuns: ”La pauză nu a fost, la final nu prea au fost multe lucruri de spus. Intrăm în pauză şi vedem cum vor decurge lucrurile”.

Tudor Băluţă: ”Nu atât jocul cât rezultatele sunt păroblema cred că puteam fi mai atenţi şi puteam face mai mult la unele faze, dar asta e fotbalul.

Am dus multe mingi în faţa, însă trebuia să fim mai incisivi acolo în faţă”.

Afla mai multe despre: viitorulliga 1hermannstadt,