VIDEO | Continuă greşelile uriaşe în Liga Campionilor. Două penalty-uri clare neacordate Romei. Italienii puteau visa la prelungiri

După discuţiile aprinse din ultima perioadă, în special de la meciurile celor de la Real Madrid, din Liga Campionilor, manşa a doua a semifinalei dintre AS Roma şi Liverpool a avut şi ea parte de faze extrem de controversate.

Totul a început în minutul 49, când asistentul lui Damir Skomina a ridicat fanionul, însă reluările au arătat că Dzeko s-a aflat în poziţie regulamentară. Continuarea fazei ar fi însemnat un penalty clar pentru AS Roma, după o intervenţie neglijentă a lui Karius.

Apoi, greşelile brigăzii conduse de arbitrul sloven au continuat. În minutul 63, la scorul de 2-2, Skomina le-a refuzat o lovitură de pedeapsă italienilor. Din nou, reluările ne-au demonstrat că Alexander-Arnold a oprit cu mâna şutul lui El Shaarawy.

Afla mai multe despre: liverpoolromareal madridliga campionilorchampions leagueskomina