VIDEO Corbu plânge după Dan Nistor: ”E jucătorul nostru cheie. S-a văzut lipsa lui!”

Dinamo București

FC Botoşani a învins, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa FC Dinamo, în primul meci al etapei a XXII-a a Ligii I.

”A doua repriză cel puţin au venit peste noi. Din păcate nu am ţinut jocul sus, ca în prima repriză” a explicat Laurenţiu Corbu la finalul meciului cu FC Botoşani, încercând să clarifice ceea ce nu a mers în jocul echipei sale.

O problemă mare pentru Dinamo a fost absenţa lui Dan Nistor, cel mai important jucător al ”câinilor”. Corbu a remarcat,ba chiar subliniat absenţa căpitanului dinamoviştilor din acest meci: ”Dan Nistor e cheia jocului nostru. S-a văzut şi în atac. Am avut ocazii, dar cu el în atac am fi avut mult mai multe oportunităţi”

Mai are şanse Dinamo să prindă play-offul? ”Este o situaţie foarte delicată, dar eu zic că nu acum s-a pierdut sau s-au dus din şanse pentru play-off, ci în meciurile trecute” a recunoscut Corbu.

Afla mai multe despre: corbudinamo