VIDEO | Coşmar pentru unul dintre jucătorii transferaţi de Dinamo în această vară. Ce a păţit la meciul cu Craiova

Dinamo a încercat în această vară să-şi întărească flancul drept prin transferul lui Kino Delorge, un belgian venit de la echipa secundă a lui Genk. Fundaşul în vârstă de 20 de ani a avut însă un meci de coşmar cu Craiova şi l-a scăpat pe Mitriţă la ambele goluri marcate de acesta.

La derby-ul cu CS U Craiova, câştigat de olteni cu 3-0, Florin Bratu a ales să-l titularizeze pe postul de fundaş dreapta pe Kino Delorge, cel care mai jucase un singur meci în acest sezon, cu FC Hermannstadt. Fundaşul în vârstă de 20 de ani a fost însă grav chinuit de Alex Mitriţă şi a făcut două greşeli decisive.

Mai întâi, în minutul 69, n-a reuşit să ţină pasul cu Mitriţă, acesta a scăpat singur spre poartă şi a făcut 2-0.

Apoi, în minutul 75, l-a scăpat din nou din marcat pe Mitriţă, care a rămas din nou singur cu portarul şi a făcut 3-0.

Scorul fusese de Koljic, în minutul 45+2, când a marcat cu o lovitură de cap.

Afla mai multe despre: kino delorgedinamoalex mitritaliga 1