VIDEO | Cosmin Moţi, gol pentru Ludogoreţ! Internaţionalul român a înscris cu o lovitură de cap imparabilă. UPDATE | A marcat şi Keşeru

Fundaşul Cosmin Moţi a înscris un gol pentru Ludogoreţ Razgrad în meciul cu Slavia Sofia, pe care echipa românului l-a jucat pe teren propriu, în cadrul etapei a 19-a din campionatul Bulgariei.

UPDATE: În minutul 55, Claudiu Keşeru a dus scorul la 2-0, dintr-o lovitură de la 11 metri, scor cu care s-a şi încheiat partida. În urma acestui succes, Ludogoreţ a acumulat 48 de puncte şi se menţine pe primul loc, la şase puncte avans de ŢSKA Sofia.

Moţi a deschis scorul în minutul 38, cu o lovitură de cap imparabilă, după o centrare din corner a lui Dimo Bakalov. Este cel de-al doilea gol marcat de internaţionalul român în această ediţie de campionat şi al 29-lea în tricoul lui Ludogoreţ, în total.

Atât Moţi, cât şi Claudiu Keşeru sunt titulari la Ludogoreţ, care o conduce pe Slavia Sofia, la pauză, cu scorul de 1-0.

Afla mai multe despre: golmotiludogoret