VIDEO | Craiova - Astra 1-0. Golul marcat de Mitriţă pe final îi urcă pe olteni peste FCSBgalerie foto

U Craiova a câştigat cu 1-0 partida jucată pe teren propriu cu Astra, unicul gol fiind marcat de Alexandru Mitriţă în minutul 82. Partida a fost transmisă în direct la Telekom Sport 1 cu faze VIDEO în timp real pe telekomsport.ro.

În minutul 85, arbitrul Alexandru Tudor i-a arătat cartonaşul galben lui Romario Moise, deşi Valentin Gheorghe oprise un contraatac al gazdelor, purtat de Mitriţă.

Au evoluat următoarele echipe:

CSU Craiova: Mitrovici - R. Popa, Kelici, T. Ferreira - Martici, Andre Santos (Mateiu ' 80), Zlatinski, Briceag - Bărbuţ (Băluţă '53), Gustavo (Burlacu '75), Mitriţă. Antrenor Devis Mangia.

Astra: Iliev - Belu, Bejan, Erico da Silva, Al. Stan - Takayuki Seto (Moise '83), Mrzljak - Buş, V, Gheorghe (Culda '88), Fl. Matei - Urko Vera (Abang '66). Antrenor Edward Iordănescu.

Cartonaşe galebene: Briceag '27, Kelici '33, Martici 90+2 / Romario Moise '85, Belu '88.

Arbitri: Alexandru Tudor - Mircea Orbuleţ şi Mihai Marica - Dragoş Istrate;

Observatori: Nicolae Grigorescu şi Marian Ivan.

U CRAIOVA - ASTRA 1-0 (Mitriţă 82)

Min. 90+5 - Final de meci

Min. 82 - GOOOOL Craiova! Mitriţă deschide scorul din pasa lui Mateiu

Min. 69 - Şansă de gol şi pentru Băluţă

Min. 64 - Ocazie uriaşă pentru Martic!

Min. 58 - Oltenii solicită acordarea unei lovituri libere periculoase pentru un henţ

LIVE VIDEO Craiova - Astra

Chiar dacă a eliminat Dinamo din Cupa României şi este pe locul trei după înjumătăţirea punctelor, Craiova este puţin descumpănită înainte de meciul cu Astra. Oltenii nu s-au impus niciodată atunci când a fost vizitată de Astra. Au existat cinci astfel de meciuri, giurgiuvenii câştigând trei din ele, în timp ce două partide s-au terminat la egalitate. Totuşi, ştim cu toţii că Universitatea a jucat mai mult prin deplasare atunci când a fost considerată gazdă.

Acum are un întreg stadion în spate, noul ”Oblemenco”. Mai mult de atât Craiova are un sezon fantastic, fiind condusă excelent de italianul Devis Mangia. Singurul aspect negativ al oltenilor este Mitriţă. Atacantul Craiovei a ieşit accidentat în meciul de cupă cu Dinamo şi este incert pentru confruntarea cu Astra.

Afla mai multe despre: craiovaastraliga 1play off