VIDEO | Craiova nu reuşeşte să câştige la Mediaş. Mitriţă a ratat penalty în minutul 90+2!

Universitatea Craiova a fost ţinută în şah de Gaz Metan, la Mediaş, şi ratează şansă să treacă peste FCSB în clasament. Oltenii au avut o ocazie imensă să câştige acest meci în minutul 90+2, atunci când Mitriţă executat o lovitură de la 1 metri. Pleşca a fost atent şi a parat lovitura de pedeapsă, iar scorul a rămas 0-0.

Gaz Metan Mediaş - Universitatea Craiova 0-0

Gaz Metan: Greab - Sg. Popovici, M. Constantin, I. Cristea, Buşu - I. Neagu, Sîrghi, Bic - N. Chamed, Olaru, Golubovici
Rezerve: Pleşca, Zderici, R. Romeo, Danci, Curtean, Tîrcoveanu, Buziuc
Universitatea Craiova: Calancea – Screciu, Kelic, Briceag – Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Bancu – Gustavo Mitriţă, Băluţă
Rezerve: Mitrovici, R. Popa, Datkovici, A. Popescu, M. Roman, A. Popov, Bărbuţ

Min. 90+2 Craiova a ratat o lovitură de la 11 metri. Bărbuţ  a fost faultat în careu, Mitriţă a executat lovitura de la 11 metri, dar Pleşca a reuşit să apere

Min. 59 - Ratare URIAŞĂ a lui Zlatinski. Mijlocaşul bulgar dă pe lângă minge, după o ieşire greşită a portarului Greab

Min. 58 - Calancea intervine bine la lovitura de cap a lui Sîrghi

Gaz Metan Mediaş nu stă deloc bine în clasament şi are nevoi de o victorii în ultimile două partide din acest an calendaristic în Liga 1, pentru o vacanţă de iarnă cât mai liniştită. De partea cealaltă, oaspeţii medieşenilor au şi ei nevoie de victorie pentru a trece peste FCSB în clasamentul Ligii I.

Craiova pleacă cu un uşor avantaj moral în partida de mâine. Oltenii s-au impus în ultimile două partide directe.

LIVE VIDEO | Gaz Metan Mediaş - Universitatea Craiova, Liga I

Gaz Metan Mediaş nu a câştigat nici unul din ultimele 7 meciuri, în timp ce Craiova a înregistrat 2 victorii şi o înfrângere în ultimele trei partide din Liga I.

Casele de pariuri o dau favorită clară pe U Craiova, acesta având o cotă de 1.7; în timp ce Gaz Metan este cotată cu 5.10.

Partida Gazmetan Medaş - Universitatea Craiova va putea fi urmărită în direct pe Telekom Sport 1, iar cele mai importante faze vor putea fi revăzute în timp real pe telekomsport.ro.

Afla mai multe despre: universitatea craiovaliga 1gaz metan medias,