VIDEO | Cristi Tănase încă o bântuie pe fosta rivală! Decarul lui FC Argeş a marcat golul carierei în Ştefan cel Mare

FC Argeş a debutat perfect în duelul cu Dinamo, din Ştefan cel Mare. După doar 10 minute, tabela arăta 0-1, graţie unui gol de necrezut marcat de Tănase.

Cristi Tănase este familiar cu derby-urile cu Dinamo. După şapte ani în care a îmbrăcat tricoul FCSB-ului, între 2009 şi 2015 şi din nou în 2018, decarul lui FC Argeş ştie ce înseamnă rivalitatea cu Dinamo.

Cristi Tănase încă o bântuie pe fosta rivală!

Chiar dacă nu mai joacă la formaţia ”roş-albastră”, Tănase nu i-a uitat pe vechii rivali şi continuă să le pună probleme şi din tricoul mov. Pentru FC Argeş, fostul internaţional român a reuşit unul dintre golurile carierei.

În meciul de sâmbătă, în faţa lui Dinamo, Tănase a prins un super voleu, în minutul 10. Reuşita sa a fost imparabilă şi a mers în vinclul porţii lui Eşanu, spre surprinderea fiecărei persoane din stadion.