VIDEO | Cristiano Ronaldo a avut nevoie de doar opt minute pentru a înscrie primul gol la Juventus

Cristiano Ronaldo a înscris, duminică, la debutul pentru Juventus, în partida amicală pe care echipa torineză a disputat-o contra formaţiei secunde a clubului.

Opt minute. De atât timp a avut nevoie starul portughez pentru a marca primul său gol pentru noua sa echipă. Cristiano Ronaldo a primit o pasă ideală la limita ofsaidului, apoi a pătruns nestingherit în careu şi l-a învins pe portarul echipei secunde cu un şut plasat.

Cristiano Ronaldo a contribuit şi la golul de 2-0. La zece minute după ce a deschis scorul, atacantul de 33 de ani a pus presiune pe Riccardo Capellini, iar tânărul mijlocaşul al lui Juventus B a marcat în propria poartă. 5-0 s-a terminat partida.

112 milioane de euro a plătit Juventus pentru transferul lui Cristiano Ronaldo de la Real Madrid, echipă pentru care deţinătorul Balonului de Aur a jucat timp de nouă ani. Ronaldo a mai evoluat la Sporting Lisabona şi Manchester United, iar în această vară a semnat pe patru ani cu Juventus.

Afla mai multe despre: ronaldojuvegol