VIDEO | Cristina Neagu nu a suportat umilinţa României în faţa Japoniei! A cedat spre finalul primei reprize

Handbal

Japonia a făcut instrucţie cu România în prima repriză a întâlnirii directe de la Campionatul Mondial. Deşi a fost menajată în ultima partidă din grupele principale, Cristina Neagu nu s-a putut detaşa de echipa naţională.

Cea mai bună handbalistă a lumii a jucat cu dureri la ediţia din 2019 a Campionatului Mondial, dar tot a reuşit să tragă echipa după ea până în grupele principale ale competiţiei. În ultimul meci, cu Japonia, Tomas Ryde a decis să o odihnească, dar Neagu a rămas cu inima alături de echipă.

Fiind pe banca de rezerve, jucătoarea lui CSM Bucureşti a trăit fiecare fază a meciului, iar, la un moment dat, a reacţionat, nemulţumită de ce se întâmpla pe teren. În minutul 28, când Japonia a marcat pentru 17-8 prin Sasaki, de la distanţă, Neagu a strigat spre coechipierile sale.

România a avut o primă repriză de coşmar cu Japonia. Niponele au condus pe toată durata celor 30 de minute, iar la pauză s-a intrat cu 18-8.

Afla mai multe despre: cristina neagucristina neagu campionat mondialromania japonia