VIDEO | CS Mioveni a ratat şansa de a urca pe locul 1 în Liga 2. Ovidiu Herea a marcat, din nou, pentru Metaloglobus

Liga 2

Formaţia CS Mioveni a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Metaloglobus Bucureşti, într-un meci din etapa a şasea a Ligii a II-a.

Gazdele au deschis scorul prin Balint. Avantajul nu a durat decât trei minute. Lungu a restabilit egalitatea pentru bucureşteni. Argeşenii şi-au reluat atacurile după pauză, iar Raul Costin a marcat cu noroc pentru 2-1. Metaloglobus a reuşit să plece totuşi cu un punct de la Mioveni. Cosmin Ionică a obţinut penalti, iar Ovidiu Herea a marcat de la punctul cu var al optulea său gol al sezonului.

Afla mai multe despre: cs miovenimetaloglobusliga 2