VIDEO CS Mioveni - Gaz Metan 1-0. Echipa lui Alexandru Pelici a obţinut prima victorie după 3 luni

CS Mioveni

CS Mioveni a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a XVI-a a campionatului naţional Casa Pariurilor Liga 1.

Golul a fost marcat de Rusu, în minutul 23, dintr-un penalti acordat pentru un fault în careu. În minutul 58, gazdele au ratat prin acelaşi Rusu o lovitură de la 11 metri.

VIDEO CS Mioveni - Gaz Metan 1-0 (Rusu 23)

CS Mioveni: Ducan - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Cierpka, Dumitriu, Burnea - Blănaru, B. Rusu, Buziuc
Rezerve: I. Popescu - Toma, Vereş, Rădescu, Sanoh, Al. Iacob, Coşereanu, Şerbănică, Massaro
Gaz Metan: Vâlceanu - Dobrescu, Matricardi, Yuri, Trif - Alceus, Filip - Lixandru, Deaconu, Chamed - Morar
Rezerve: Buzbuchi - Avram, Velisar, Romeo, Junior, Şteau, Sarr, Irobiso, Gaşpar

Min 90+4. Final de primă repriză!

Min 90+1. Şansă imensă Gaz Metan! Şteau trage din afara careului,  mingea este deviată şi ajunge la Filip, care nu poate trimite mingea în poartă din câţiva metri. Faza a continut, iar Irrobiso a trimis greşit cu toată poarta goală.

Min 87. Ocazie Mioveni! Sanoh face o cursă superbă şi şutează din careu, dar portarul advers are o intervenţie bună!

Min 58. Bogdan Rusu ratează lovitura de la 11 metri!

Min 56. Mioveni primeşte un penalty controversat!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min. 43 Acelaşi Rusu trece pe lângă 2-0.

Min. 23 GOOOL Mioveni! Buziuc a fost doborât de Vâlceanu în careul advers, iar Rusu a transformat lovitura de pedeapsă.

Min. 6 Oancea pătrunde din dreapta, dar trage peste.

Min. 1 A început meciul.

17:02 - Avem echipele de start!

CS Mioveni ocupă în acest moment locul 14, cu 13 puncte acumulate, şi are o serie nefastă de 9 meciuri consecutive fără victorie.

GazMetan vine cu moral bun, având in vedere că echipa a câştigat impotriva Chindiei, scor 1-0.

Afla mai multe despre: cs miocenigaz metanliga 1