VIDEO | Csaba Laszlo, după victoria neaşteptată cu Astra: ”Diferenţa au făcut-o băieţii” Comparaţia cu Liverpool şi Arsenal

Echipa Sepsi OSK Sfântu Gheorghe s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a învins, joi, pe teren propriu, formaţia Astra Giurgiu, scor 4-2.

”Era un meci foarte interesant, un meci de Cupa României la care poţi să arăţi întotdeauna, pentru că ieri am văzut un meci foarte spectaculos, Liverpool împotriva lui Arsenal. Nu spun că calitatea era acolo, pot să spun a fost un meci de fotbal. Sunt bucuros că am câştigat şi am mers în runda următoare, numai că trebuie să spun că dacă marchezi patru goluri, atunci trebuie să câştigi.

Diferenţa au făcut-o băieţii care au venit de la bancă şi pentru asta sunt foarte bucuros şi fericit”, a spus Csaba Laszlo la finalul meciului.

Sepsi este a şaptea echipă calificată în sferturi, după AFC Hermannstadt, FCSB, Academica Clinceni, FC Petrolul, Dinamo şi Poli Iaşi.

Afla mai multe despre: cupa romaniacsaba laszlo