VIDEO | CSKA Moscova - SCM Râmnicu Vâlcea s-a terminat. Înfrângere usturătoare suferită de românce, a treia consecutivă în grupele Ligii

Handbal

SCM Râmnicu Vâlcea a suferit a treia înfrângere consecutivă în grupele Ligii Campionilor, în deplasarea de la Moscova, scor 30-20, în faţa jucătoarelor de la CSKA.

Dacă în prima repriză partida a fost echilibrată, diferenţa pe tabelă fiind de doar trei goluri pentru CSKA Moscova la pauză (14-11), în actul secund lucrurile au stat complet diferit. Vâlcencele au cedat şi au încasat alte 16 goluri, marcând de doar 9 ori. Scorul final al partidei a ajuns să fie astfel 30-20.

Râmnicu Vâlcea se află, după trei etape, pe ultimul loc în grupă, cu un golaveraj de 62 la 88. La polul opus, CSKA Moscova conduce clasamentul cu două victorii şi un egal, şi un golaveraj de 82 la 69. Brest Bretagne şi Odense ocupă locurile 2 şi 3, cu două victorii, însă cu un meci mai puţin disputat.

CSKA MOSCOVA - VÂLCEA 30-20

Min. 60 CSKA stabileşte scorul final 30-20.

Min. 60 Vâlcea înscrie şi duce scorul la 29-20.

Min. 59 Marta Lopez trimite mingea sub bară. 28-19.

Min. 58 Dăscălescu înscrie la colţul scurt şi vâlcencele revin la 10 goluri distanţă. 28-18.

Min. 57 CSKA punctează de la mijlocul terenului. Scor 28-17.

Min. 56 Înscriu şi fetele noastre. Diferenţa rămâne de 10 goluri. Scor 27-17.

Min. 55 CSKA duce scorul la 27-16.

Min. 53 Diferenţa ajunge la 10 goluri pentru CSKA. 26-16.

Min. 50 Diferenţa creşte la 8 goluri pentru rusoaice. 24-16.

Min. 49 Eliminare la Vâlcea şi gol din aruncare de la 7 metri pentru CSKA. 23-16.

Min. 48 CSKA punctează, la fel şi Vâlcea. Scorul este 22-16.

Min. 47 Rusoaicele înscriu din nou şi se distanţează la şapte goluri. Nu pentru mult timp, vâlcencele reuşesc să înscrie peste câteva secunde. Scorul este 21-15

Min. 42 A treia e cu noroc! Râmnicu Vâlcea înscrie de la 7 metri. Scorul este 19-14.

Min. 40 Marta Lopez înscrie superb pentru Vâlcea şi le apropie pe jucătoarele noastre la şase goluri de rusoaice. 19-13.

Min. 39 Vâlcea înscrie, dar din păcate la câteva secunde punctează şi CSKA Moscova. Scorul este 19-12.

Min. 36 A doua ratare consecutivă a vâlcencelor de la 7 metri. Scorul rămâne 17-11.

Min. 34 Ratăm şanşa de a reduce din diferenţă de la 7 metri.

Min. 33 Eliminare de 2 minute şi la CSKA.

Min. 32 Scorul capătă proporţii 16-11. CSKA transformă o aruncare la 7 metri. Râmnicu Vâlcea încasează o eliminare de două minute.

Min. 31 CSKA Moscova începe a doua repriză la fel de bine ca evoluţia din prima şi majorează diferenţa. Scorul este 15-11.

CSKA Moscova o conduce la pauză pe Râmnicu Vâlcea, scor 14-11.

Min. 27 Vâlcea revine la două goluri. 11-9

Min. 26 Rusoaicele se detaşează la 3 goluri. Scorul este 11-8.

Min. 25 CSKA Moscova revine la două goluri avans. Scorul este 10-8.

Min. 24 Cristina Florica înscrie superb şi reduce din diferenţă. Scorul este 9-8.

Min. 22 Rusoaicele măresc diferenţa la două goluri. 9-7 este scorul.

Min. 21 CSKA trece în avantaj! Scorul este 8-7.

Min. 20 Vâlcea egalează. Scorul este 7-7.

Min. 19 Rusoaicele revin în avantaj, graţie unul gol pe contraatac cu boltă. Scorul este 7-6.

Min. 18  Râmnicu Vâlcea o egalează pe CSKA Moscova. Scorul este 6-6.

Min 9. Portarul nostru, Batinovic marchează din poartă în poartă: 4-5.

Min 8. Avem egalitate: scorul este 4-4 între CSKA şi Vâlcea.

Min 3. Start echilibrat de meci. Jucătoarele noastre au început bine meciul.

SCM Râmnicu Vâlcea pleacă în Rusia cu gândul la prima victorie în actuala ediţie de Liga Campionilor.

După două eşecuri în primele două runde elevele lui Florentin Pera nu sunt favorite nici în faţa lui CSKA Moscova.

”Este o echipă foarte valoroasă, are în componenţă jucătoare cu nume, are o linie de 9 metri puternică mă refer la Dmitrieva, Ilina, de asemenea o poartă bună. Au început foarte bine meciurile de LIga Campionilor. Este una dintre echipele care emite pretenţii la primele 2-3 locuri” a explicat Florentin Pera.

După primele două runde în Liga Campionilor Râmnicu Vâlcea a început deja să facă calcule.

”Pentru noi jocurile cele mai importante sunt cele cu Dortmund şi Podravka, cred că sunt adversarii cu care noi ne luptăm pentru a ne califica mai departe” a mai spus Pera.

Afla mai multe despre: scm râmnicu vâlcea