VIDEO | Cum a ”pălit-o”! Moţi, GOLUL carierei în Bulgaria. Mingea a decolat ca o rachetă din piciorul românului!

Formaţia Ludogoreţ Razgrad a fost învinsă, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Vereya, într-un meci din etapa a XVIII-a a campionatului Bulgariei, în care Cosmin Moţi a înscris un supergol.

Moţi, care a fost integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 24. Moţi a primit un cartonaş galben în minutul 21. Tot la Ludogoreţ, Claudiu Keşeru a evoluat de asemenea pe toată durata partidei. Golurile echipei Vereya au fost înscrise de Isa ’12 şi Kerkar ’83.

Ludogoreţ Razgrad este lider în clasament, cu 42 de puncte, iar Vereya ocupă locul 5, cu 29 de puncte.

Afla mai multe despre: motiludugoretbulgaria