VIDEO | Cum a reacţionat un argentinian după ce a pierdut şansa de a-l bate pe Andy Murray! Juan Ignacio Londero nu s-a menajat deloc

Juan Ignacio Londero este pe locul 56 în lume, iar în primul tur de la Shanghai l-a întâlnit pe unul dintre favoriţii competiţiei din Asia.

Lui Londero i-a ieşit foarte bine jocul iar primul set a fost câştigat de sud-american în 49 de minte cu 6-2. După ce s-a încălzit mai greu, Murray şi-a reintrat în ritm şi a început să îşi domine adversarul care nu a mai făcut faţă jocului scoţianului. campionul olimpic a egalat scorul al seturi şi conducea cu 5-2 în al treilea act, momentui în care Londero s-a enervat. aflat pe bancă în pauza dinaintea unui nou game acesta a fost observat de spectatori certându-se singur pentru nereuşitele de până atunci. Sportivul de 26 de ani şi-a dat mai multe palme, însă gestul nu l-a ajutat prea mult. Murray a luat setul 3 şi a caştigat disputa. Neîmpăcat cu finalul nefavorabil, Londero a lovit şi o sticlă de plastic în drumul spre vestiare sub privirile nedumerite ale celor din jur.

Afla mai multe despre: shanghainervilonderomurrayturneu