VIDEO | Cum a văzut Cristiano Ronaldo Supercupa Europei. Maniera inedită în care a trăit meciul super starul portughez

Liverpool

Liverpool, campiona Europei, a câştigat Supercupa Europei după ce a învins, miercuri, la Istanbul, echipa Chelsea, câştigătoarea Ligii Europa, în urma executării loviturilor de departajare. Liverpool a câştigat a patra oară Supercupa Europei, după ediţiile din 1977, 2001 şi 2005.

Meciul, transmis în direct de Telekom Sport, s-a terminat egal după 90 de minute, iar după 120 de minute egalitatea s-a păstrat, scor 2-2.

La penalty-uri au înscris Firmino, Fabinho, Origi, Alexander-Arnold, Salah / Jorginho, Barkley, Mount, Emerson. A ratat doar Abraham, care a încheiat cele cinci serii de penaltyuri.

Unul dintre numele "grele" care au urmărit partida a fost Cristiano Ronaldo. Starul lui Juve a urmărit meciul în intimitate. Portughezul a postat pe Instagram un clip video, scurt, în care este însoţit de iubita sa, Georgina Rodriguez. Se poate observa maniera inedită în care Ronaldo a trăit acest meci: în lenjerie intimă marca CR7.