VIDEO: Cum au rezolvat Lautaro Martinez şi Antonio Conte conflictul din afara terenului?! Cei doi au fost implicaţi într-o gală de box! :) Lukaku a prezentat evenimentul

Inter Milano

Inter a câştigat miercuri cu 3-1, împotriva Romei, într-un meci al etapei cu numărul 36 din Serie A.

Inter Milano este deja campioană, iar Antonio Conte l-a titularizat pe internaţionalul român, Ionuţ Radu. Pentru Inter au marcat Brozovic în minutul 11, Vecino peste doar 9 minute, iar Lukaku a închis tabela în minutul 90. Pentru Roma unicul gol al partidei a fost înscris de către Mkhitaryan în minutul 31.

Lautaro Martinez nu a reuşit să înscrie, dar s-a evidenţiat într-un mod atipic. Atacantul argentinian a fost intrudus pe teren în minutul 35. Antonio Conte a surprins, iar în minutul 77 a decis să îl schimbe cu Pinamonti.

Omul dorit de Barcelona nu a fost deloc mulţumit de decizia lui Conte, iar potrivit presei italiene, cei doi şi-ar fi adresat cuvinte dure. Lautaro Martinez a fost nervos şi a lovit o sticlă cu apă în drum spre scaunele rezervelor.

Cei de la Sky Sports Italia au dezvăluit că Antonio Conte i-ar fi strigat lui Martinez: "Fii respectuos! De ce eşti supărat? Să nu mai faci asta niciodată!"

Totuşi cei doi s-au împăcat azi la antrenamente într-un mod inedit. Lautaro Martinez şi Antonio Conte s-au 'înfruntat' într-un meci de box a cărui gazdă a fost Romelu Lukaku.

Afla mai multe despre: lautaro martinez